مبل راحتی ارزان 1

 

مبل راحتی یکی از انواع مبلمانی است که اغلب ما تمایل داریم از آنها در دکوراسیون منزلمان استفاده کنیم. نه تنها در منزل بلکه در ادارات یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون محسوب می شود. ساختار این نوع از مبل، جذابیت خاصی را به محیط می بخشد و محیط را شیک و دلپسند مس کند.
مبل راحتی انواع گوناگونی دارد. مبل راحتی ۷ نفره، مبل راحتی ال، مبل مدولار، مبل راحتی کلاسیک و راحتی استیل انواعی از این نوع مبلمان است. آنچه اهمیت دارد این است که بر اساس دکوراسیون منزل یا ادارات، مبلی متناسب را برگزینیم.
اما این مبل راحتی شامل چه اجزایی می شود؟
به طور معمول، یک دست مبل راحتی می تواند شامل کاناپه ی ۳ نفره، کاناپه ی ۲ نفره و دوکاناپه تک نفره است. میز عسلی، میز جلو مبلی، و در برخی موارد مبل خواب می تواند به این اجزا اضافه شود. با توجه به فضایی که در اختیار دارید می تواند این اجزا اضافه یا کم شوند.
برای تولید یک مبل راحتی ارزان، یک سری مواد اولیه مورد نیاز است:
چوب می تواند در ساخت قالب داخلی و خارجی مبل استفاده شود، که بر اساس مدل مبل راحتی می تواند متفاوت باشد. چوب هایی مثل چوب راش و چوب گردو، افرا، توسکا و ممرز بهترین گزینه ها برای ساخت مبل راحتی هستند. استفاده از چوب مرغوب می تواند در قیمت مبل راحتی تاثیرگذار باشد.
بازار مبل قم، با به کارگیری با کیفیت ترین چوب ها، مبل راحتی ارزان قیمت را به مشتریان خود عرضه می دارد.
اسفنج و فوم هم در ساخت تشک و بدنه کاربرد دارد. استفاده از اسفنج خوب و با کیفیت در مبل راحتی نیز می تواند بر روی راحتی مبلمان تاثیر گذار باشد. به طوریکه استحکام مبل راحتی با اسفنجی که چگالی بیشتری دارد، بسیار بیشتر است. در انتخاب خود دقت کنید.
کلاف مبل چیست؟
شاید ندانید اما به فریم داخلی مبل، کلاف می گویند. برای ساخت کلاف مبل از چوب های مختلفی استفاده می شود، مثل: چوب روس و یا چوب تبریزی. گاهی ممکن است از نئوپان و یا ام دی اف نیز استفاده شود. باید دقت داشت که چوبی که در کلاف مبل استفاده می شود درکیفیت مبلمان بسیار تاثیر گذار است.
انواع مبل راحتی:
از نظر ظاهری، مبل راحتی را می توان به ۴ دسته تقسیم کرد.
• مبل راحتی تمام پارچه

مبل راحتی ارزان۲

نامگذاری این نوع مبلمان راحتی به تمام پارچه، به این معنا نیست که همه ی اجزای مبل از پارچه نشکیل شده است، بلکه به این معنی است که حداکثر مواد اولیه ی این مبل از پارچه تشکیل شده است.
پایه ی اصلی همه نوع مبلمان چوب است و برای قسمت نشیمن نیز از فوم و یا اسفنج استفاده می شود.
• مبل راحتی چوب و پارچه

مبل راحتی ارزان 3

در این مدل از مبل راحتی، کیفیت چوب و پارچه باید بسیار خوب باشد. این مبل ترکیبی از چوب و پارچه است. پارچه هایی که در این مدل از مبلمان استفاده می شود بستگی به سفارش مشتری دارد، اما آنچه مرسوم است، پارچه های کتان، چرم، ساتن،نوبوک، شانل و مخمل است.
• مبل راحتی چرمی

مبل راحتی ارزان ۵

این مدل از مبلمان خواهان زیادی ندارد. برای این مبلمان می توان از پارچه ی چرم مصنوعی استفاده کرد که مقرون به صرفه است اما به مرور زمان دچار پوسیدگی می شود. چرم طبیعی نیز به دلیل قیمت بالایی که دارد کمتر در این مبلمان استفاده می شود.
• مبل راحتی چوبی

مبل راحتی ارزان ۴

دلیل نامگذاری این مبل نیز به دلیل استفاده ی حداکثری از چوب در ساخت این مبل است. چرا که در ساخت این مبل از پارچه و فوم یا اسفنج نیز استفاده می شود.
گروه تولیدی بازار مبل قم، مفتخر است به ارائه مبل راحتی ارزان قیمت. می توانید آسوده خاطر باشید که انواع مبلمان راحتی را با قیمتی ارزانتر و به صرفه تر ارائه می دهیم.
اما چه نکاتی را باید در هنگام خرید مبل در نظر بگیریم:
یکی از معیار های انتخاب مبل راحتی، محیطی است که از مبل در ان می خواهید استفاده کنید. اگر در آب و هوا و یا محیط مربوط زندگی می کنید بهترین نوع مبلمان مبلی است که از حداگثر پارچه و حداقل چوب بهره برده باشد. چرا که رطوبت محیط می تواند به چوب آسیب یزند. در مناطق خشک نیز بهتر است از این دسته از مبلمان استفاده شود اگر از مبلمان چوبی در محیط های خشک استفاده می کنید به یاد داشته باشید که از قرار دادن مبلمان در نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید، این کار باعث می شود بافت چوب خشک و سفت شود و انعطاف خود را از دست بدهد.
رنگ چوب یکی دیگر از معیار های انتخاب مبلمان است. اگرچه این امر ، امری سلیقه ای است، اما باید با پارچه و سایر اجزای مبل راحتی هماهنگی لازم را داشته باشد.
جدای از رنگ چوب، حالت چوب نیز بسیار دارای اهمیت است. این حالت ها می توانند به صورت: مات، نی پلی استر، پلی استر ایستاده و پلی استر دو مواده باشد. به یاد داشته باشید در انتخاب هر یک از این اجزا و المان ها، هماهنگی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی مبلمان خواهد داشت پس در انتخاب این المان ها دقت کافی را داشته باشید و در صورت امکان با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.
گروه تولیدی بازار مبل قم، با ارائه ی مبل راحتی ارزان قیمت و با کیفیت، مفتخر است به داشتن متخصصینی مجرب و مشاورینی با تجربه. با ما خانه ای رویایی بسازید.